Zabezpečení JABLOTRON JA-100

Zajištění majetku, domu ale i kanceláře je důležité a dostupné. A online.

JI-111C IP kamera vnitřní/venkovní 2MP

Nejen na internetu a u SEO optimalizace živ je člověk. Nebo tedy alespoň já. Takže jsem již mnoho let instaloval zabezpečovací systémy od firmy JABLOTRON. A několik let jsem již autorizovaným montážním partnerem této společnosti. Co se zkušeností týče – instaloval jsem jak systémy JA-60, JA-63, ale i JA-80 a nyní JA-100. Většina instalací probíhala převážně s detektory v bezdrátovém provedení, v rámci nového systému JA-100 a ústředny JA-107 pak i drátové. Co se rozsahu týče, od menších domovních instalací až po instalace s desítkami bezdrátových detektorů. 

Nový systém Jablotron JA-100 umožňuje online komunikaci s ústřednou, respektove ovládacími prvky a tak je možné zajištění bytu nebo domu ovládat nejen přes SMS a nebo telefonem, ale i díky aplikaci. Je dobré zmínit, že online aplikace vyžaduje alespoň základní placené střežení formou PCO, nicméně vzhledem k povaze dané věci = tedy zabezpečení bytu, domu nebo kanceláře se jedná o rozumný náklad. A i v tomto požadavku je možné volit z několika režimů a tedy i ceny. Pro specifické podmínky střežení je systém zabezpečení JA-100 možné provozovat i nezávisle, s vlastním online připojením a SIM kartou. Systém je i tak plně provozovatelný a konfigurovatelný pomocí software dodávaného společně s ústřednou. A pokud potřebujete ovládat některá zařízení společně se střežením – pak jste na správné adrese.

Co je důležité?

Nejen u židle a počítače mám dostatečnou kvalifikaci a odpovídající objem znalostí. Já osobně jsem se k technologiím ONLINE a bezdrátového zabezpečení dostal v daleké minulosti a kvůli jedné dost neohlášené návštěvě. U které jsem bohužel nebyl. Návštěva si nejen že půjčila spoustu mého vybavení, ale nejvíce mi vadila způsobená škoda na vstupních dveřích, zničeném vybavení atd. A i ten fakt, že ve vašem domě se procházel někdo cizí a vy vidíte, jakou za sebou zanechal spoušť je docela silná motivace. A zjistíte, ostatně asi jako u většiny odborností, že to zdaleka není jen o tom, něco někam pověsit a zapnout. Ale to až na jindy…

Další články

Ivo Ščuka fotografie

Zadejte svůj email 📧, odhlásit se můžete vždy 😎