SEO a rychlost načtení stránek…

Jak souvisí SEO a rychlost načtení WEB stránek?

Rychlost WEBu na maximum

Jednoznačně!

Samozřejmě, že pro úspěšné SEO a kvalitu vašich stránek je důležitých velká spousta podmínek, které se navíc ještě mění v čase a prostoru. Pro otázku ohledně rychlosti načítání asi jednoznačně platí heslo, které jsem zahlédnul na jednom velmi známém testovacím serveru:

 

Nobody Likes a Slow Website. [Nikdo nemá rád pomalý Web.]

Myslím, že tohle hovoří za vše. Když hledáte rychle odpověď na otázku, kterou chcete znát teď hned, pak nebudete čekat několik desítek vteřin, než se vám načte nějaký SUPER článek. Máte pocit, že tohle asi bude souviset se SEO optimalizací? No samozřejmě! Protože dopředu nevíme a vědět ani nemůžeme, že právě tenhle článek je TA nejlepší odpověď. Prostě klikneme jinam. Tak jednoduché to je. A zrovna tak složité pro někoho, kdo se snaží o to, být vidět.
Ta rychlost načítání samozřejmě nebude fungovat pro nezajímavý a nezáživný obsah. Je ale naprosto zásadní podmínkou snažení o co nejlepší SEO optimalizaci.  

Rychlost WEB stránek se dá ovlivnit nejrůznějšími způsoby, na internetu je spousta návodů. V rámci SEO optimalizace se standardně zaměřuji na technologie WEBu jako takového, zdrojové soubory, obrázky, ale i na použitý formát odkazů a načítání zdrojů. Je toho spousta, co můžeme společně zlepšit. V neposlední řadě různé formy Cache programů a doplňků, například pro WordPress. Každý systém, který to myslí s realizací WEB stránek vážně by měl být schopen poskytnout informace o tom, jak zajistit co nejrychlejší odpověď na požadavek o zobrazení příslušné WEBové stránky.

Další články

Nová vozidla jsou dražší a nejsou.

Změny trhu, které jsme nezažili roky. Zdražování, válka. O dopadech na logistiku jsme si povídali s významnými

Zabezpečení JABLOTRON JA-100

Nový systém zabezpečení Jablotron JA-100 je možné jej ovládat nejen přes SMS a nebo telefonem, ale i

Jednou za čas info do mailu?

Tak ho zadejte, odhlásit se můžete vždy 📧