SEO a rychlost načtení stránek…

Jak souvisí SEO a rychlost načtení WEB stránek?

Rychlost WEBu na maximum

Souvisí zcela a jednoznačně!

Samozřejmě, že rychlost načtení stránek vašeho Webu, vaší prezentace je pro úspěšné SEO a kvalitu vašich stránek naprosto zásadní. Důležitých podmínek je spousta. Ty se navíc ještě mění v čase a prostoru. Pro otázku ohledně rychlosti načítání ale jednoznačně platí heslo, které jsem zahlédnul na jednom velmi známém testovacím serveru:

Nobody Likes a Slow Website. 

[Nikdo nemá rád pomalý Web.]

Myslím, že ten citát hovoří jasně. Když hledáte rychle odpověď na otázku, kterou chcete znát teď hned, pak nebudete čekat několik desítek vteřin, než se vám načte nějaký SUPER článek. Máte pocit, že tohle asi bude souviset se SEO optimalizací? No samozřejmě! Protože dopředu nevíme a vědět ani nemůžeme, že právě tenhle článek je TA nejlepší odpověď. Prostě klikneme jinam. Tak jednoduché to je. A zrovna tak složité pro někoho, kdo se snaží o to, být vidět. Ta rychlost načtení stránek  samozřejmě nebude fungovat pro nezajímavý a nezáživný obsah. Je ale naprosto zásadní podmínkou snažení o co nejlepší SEO optimalizaci.

SEO optimalizace a rychlost načtení stránek

Rychlost načtení stránek vašeho WEBu se dá ovlivnit nejrůznějšími způsoby, na internetu je spousta návodů. V rámci SEO optimalizace se standardně zaměřuji na technologie WEBu jako takového, tedy technické parametry zdrojových souborů, vhodnost použití indexace, obrázky – jejich smysl a velikost, ale i na použitý formát odkazů a načítání zdrojů. Je toho spousta, co můžeme společně zlepšit. V neposlední řadě různé formy Cache programů a doplňků, například pro WordPress. Každý WEB server, který to myslí s prezentací WEB stránek pro své reálné i potenciální klienty vážně by měl být schopen poskytnout informace o tom, jak zajistit co nejrychlejší odpověď na požadavek o zobrazení příslušné WEBové stránky.

Další články

Ivo Ščuka fotografie

Zadejte svůj email 📧, odhlásit se můžete vždy 😎